Pensijos

Pensijos

Ori senatvė Lietuvoje yra įmanoma, tik reikia laiku ir tinkamai ja pasirūpinti.

Visoje Europos Sąjungoje pastebimas visuomenės senėjimas, Lietuva ne išimtis. Vyresnio amžiaus žmonių daugėja, o gimstamumas nedidėja.

“Eurostat“ duomenimis, šiuo metu 1 pensininką išlaiko 3,8 dirbančiojo, o 2045 metais 1 pensininką išlaikys tik 2 dirbantieji, todėl valstybė turės tolinti pensinį amžių, siekdama užtikrinti Lietuvos senjorų išlaikymą.

Vis stebimės užsienio pensininkais, kuriems išėjus į užtarnautą poilsį, gyvenimas, atrodo, tik prasideda. Taip yra todėl, kad šių valstybių gyventojai jau daug metų senatvės pensija rūpinasi savarankiškai ir nepasikliauja vien valstybės garantijomis. Tai galima padaryti dalyvaujant antros ir trečios pensijų kaupimo pakopos programose.

Šiuo metu Lietuvoje veikia III pakopų pensijų sistema.

Tai trys žingsniai, kuriuos žengę maksimaliai priartėsite prie išsvajotos pensijos.

pensiju zingsniai5
I žingsnis

Pirma pakopa yra geriausiai žinoma ir seniausiai veikianti – tai „Sodros“ pensija. Dirbantys asmenys ir jų darbdaviai moka mokesčius „Sodrai“, o „Sodra“ juos paskirsto dabartiniams pensininkams. Kai dabar dirbantys asmenys išeis į pensiją, jie taip pat gaus pensiją iš „Sodros“. Tačiau, pailgėjus gyvenimo trukmei ir augant pensininkų skaičiui, lyginant su dirbančių gyventojų skaičiumi, šios sistemos nebeužtenka.

II žingsnis

Pensijų kaupimo sistema – tai papildoma galimybė kaupti senatvei. Apsisprendusieji dalyvauti pensijų kaupimo sistemoje dalį socialinio draudimo įmokų, šiuo metu mokamų „Sodrai“, nukreipia į savo sąskaitą pasirinktame pensijų fonde. Patys gyventojai pinigų į pasirinktą II pakopos pensijų fondą neperveda. Sulaukę pensinio amžiaus, pensijų kaupimo sistemos dalyviai gaus pensiją iš dviejų dalių: iš socialinio draudimo ir iš savo sukauptų lėšų.  

III žingsnis

Trečia pakopa – tai savarankiškas ilgalaikis kaupimas pensijai. Įmokas į papildomo savanoriško pensijų kaupimo fondus jų dalyvis moka savarankiškai pagal su valdymo įmone pasirašytą sutartį – įmokos nėra automatiškai pervedamos. Skatindama gyventojų savanorišką kaupimą III pakopos pensijų fonde, valstybė suteikia mokesčių lengvatą – grąžina nuo investuotos sumos sumokėtą gyventojų pajamų mokestį.  

Šaltinis: http://www.pinigubite.lt/planuojant-pensija/triju-pakopu-pensijos-sistema